PÁLYÁZATKEZELŐ RENDSZER

Álláshirdetés űrlap

Az álláshirdetés feladója:
MÁV Zrt.

Az álláshirdetés megnevezése:*
Gyakornoki pozíció 1 fő részére

Munkavégzés helye:*
MÁV Székház 1087 Budapest, Könyves Kálmán krt. 54-60.

A munkavégzés ideje: *
2022-06-15
2022-08-31
Teljes munkaidő, heti 40 óra

Feladatok: *
1. Talaj- és felszín alatti vizek védelme részterület:

A meglévő környezeti károk felszámolása és a felszín alatti vízbázist veszélyeztető tevékenységek esetén a szennyeződést megelőző intézkedések megtétele a legfontosabb feladat. A vasúti közlekedés által okozott múltbeli környezeti károk hozzávetőlegesen 80%-át a tüzelő-, üzem- és kenőanyag készletezése, kiszolgálása okozta, további része a múltban alkalmazott helytelen anyag- és hulladékgazdálkodási gyakorlat, a közművek rossz állapota, szállítási balesetek okozták. A meglévő szennyeződések felszámolása tervszerűen, jogszabályi előírásoknak megfelelően folyik.

Feladatok:
- Kármentesítési műszaki megoldások és technológiák tanulmányozása,
- Helyszíni bejárásokon való részvétel, felmérési jegyzőkönyvek készítése,
- Kármentesítésekkel kapcsolatos adminisztrációs feladatok ellátása, nyilvántartások összeállítása és aktualizálása,
- Kármentesítéssel érintett telephelyekhez kapcsolódó beszerzési eljárások támogatása
2. Hulladékgazdálkodás, illegális hulladék felszámolás részterület:

A vasút társadalmi megítélését nagymértékben befolyásolja a vasúti területeken illegálisan lerakott hulladékok látványa. Különösen az elővárosi közlekedést igénybe vevő utasok szembesülnek a vágányok melletti területeket helyenként borító szeméthalommal. Hasonló módon érintettek a MÁV Zrt. által már nem használt épületek és ingatlanok is. A vonatkozó jogszabályok értelmében az ingatlanon elhagyott hulladékok kezelési kötelezettsége a hulladék tulajdonosát, ha annak személye nem állapítható meg, az ingatlan tulajdonosát, kezelőjét terheli. A MÁV Zrt. felelős valamennyi, a területein idegenek által, illegálisan elhelyezett hulladékért. Az illegálisan elhagyott hulladékok jellemzően kommunális jellegűek és építési törmelékek, estenként kis mennyiségben veszélyes hulladékok, amelyek elhelyezése jogellenesen történik.

Feladatok:
- Közreműködés az illegálisan elhagyott hulladéklerakással érintett helyszíneinek azonosításában, az elhelyezett hulladék mennyiségének, összetételének megállapításában, engedéllyel rendelkező befogadóba történő elszállíttatásában,
- Illegális hulladékelhagyásokkal kapcsolatos adminisztrációs feladatok ellátása, nyilvántartások összeállítása és aktualizálása,
- Hulladékkezeléssel kapcsolatos beszerzési eljárások támogatása.

Elvárások:*
Hulladékgazdálkodással és/vagy talaj- ill. felszín alatti vízszennyezéssel kapcsolatos jogszabályok ismerete
MS Office, Word, Excel, PowerPoint
Előnyt jelent a megjelölt hulladékgazdálkodási illetve felszín alatti vizek védelméhez kapcsolódó témakörben végzett tudományos munka/szakdolgozat
Előnyt jelent az angol nyelv legalább középszintű ismerete (szakmai)

Preferált tanulmányi szak(ok): *
Környezetmérnök
Környezettan
Környezettudomány
Környezetgazdálkodási
Agrármérnök
Környezetvédelmi szakjogász
Természetvédelmi mérnök
Vízügyi mérnöki szakterület

A pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok:*
Fényképes Europass önéletrajz
Cég specifikus esszé, amelyben a pályázó leírja a fogadó szerv egyik általa feltételezett problémáját és azt, hogy ő ezt hogyan oldaná meg a munkája során. A probléma beazonosítása és megoldása a megadott terjedelemben a pályázó feladata. (500 szó, kb 1 oldal)
Fénymásolat a leckekönyvről (az összes lezárt félévet tartalmaznia kell az aktuális képzésben), ami tartalmazza lezárt félévek súlyozott átlagát
A pályázati rendszerben elektronikus úton kitöltött Adatlap
A pályázati rendszerben elektronikus úton jóváhagyott Adatkezelési hozzájárulási nyilatkozat

Fizetés:*
Teljes munkaidő esetén bruttó 225 564 Ft/hó (nettó 150 000 Ft/hó)

A szakmai gyakorlat időtartama:*
2 hónap

Egyéb információk:
A pályázat benyújtásának helye: a Támogató https://kekbolygoalapitvany.hu/oktatas/osztondij-es-gyakornoki-programok/ oldalon keresztül elérhető pályázati rendszerén keresztül.

Minden dokumentumot magyar nyelven kell benyújtani.

További információ a Pályázati kiírásban található.

279 karaktert és 25 szót írt eddig